Sırbistan’da öğrenci okulda silahlı saldırı düzenledi: 9 ölü

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da, 7’inci sınıf öğrencisi 14 yaşında bir çocuğun okulda düzenlediği silahlı saldırıda sekiz öğrenci, bir güvenlik görevlisi yaşamını yitirdi.

Reuters’ın aktardığına göre, öğretmenini vurduktan sonra öğrencilere ve güvenlik görevlilerine ateş açan çocuk, güvenlik görevlisini ve sekiz öğrenciyi öldürdü. Sırbistan İçişleri Bakanlığı, silahlı saldırı ile ilgili açıklama yaparak, yaralı altı öğrenci ve öğretmenin olayın ardından hastaneye kaldırıldığı bilgisini paylaştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, saldırıyı babasına ait silahla düzenlediği düşünülen çocuğun gözaltına alındığı ifade edildi.

Bakanlıktan yapılan ilk açıklamada, saldırıda bir güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği, beş kişinin yaralandığı bilgisi paylaşılmıştı.

‘KIZIM SALDIRI SIRASINDA SINIFTAYDI, KAÇMAYI BAŞARDI’

Reuters’a konuşan ve kızı saldırı sırasında Vladislav Ribnikar ilkokulundaki sınıfta olan baba Milan Milosevic, kızının kaçmayı başardığını, saldırgan çocuğun önce öğretmeni vurduğunu, ardından rastgele ateş ettiğini söyledi.

Milosevic, “Masanın altında yatan güvenlik görevlisini gördüm. İki kız çocuğun gömleklerinde kan olduğunu gördüm. (Saldırgan çocuğun) sessiz ve iyi bir öğrenci olduğunu söylüyorlar. Sınıfa yakın zamanda katılmış” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir