Hindistan’ı dolandırıp Filipinler’de yakalanan kara paracı Türkiye vatandaşı çıktı

Interpol tarafından aranan ve kara para iddiasıyla yargılanan Hintli Amol Awasthi’nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı aldığı ortaya çıktı. Awasthi, Filipin medyasında “Türk dolandırıcı” diye haber oldu.

Olayı gündeme getiren Gazeteci Murat Ağırel, Cumhuriyet’teki köşesinde, Filipinlerde ‘Türk dolandırıcı’ başlığıyla gündem olan Awasthi’nin Interpol tarafından arandığını, Hindistan hükümetini dolandırma ve kara para aklama iddiasıyla yargılandığını belirtti.

‘TÜRK DOLANDIRICI HİNTLİ İŞ İNSANI’

Murat Ağırel’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Filipin Cumhuriyeti Ajansı Göçmenlik Bürosu konuyla ilgili 29 Kasım 2023 tarihinde yaptığı basın açıklamasını duyurdu. Açıklama aynen şöyle: Göçmenlik makamları, hüküm giymiş bir Amerikalı seks suçlusu ile Türk dolandırıcı olduğu iddia edilen iki kişinin, istenmeyen yabancılar oldukları gerekçesiyle sabıka kayıtları nedeniyle ülkeye girişini engelledi.

Filipinlerde Türk dolandırıcı diye haber olan kişi Amol Awasthi adında bir Hintli.

Amol Awasthi için Hindistan hükümetini dolandırma iddiasıyla cezai soruşturma yürütülüyormuş. Geçen yıl Interpol tarafından mavi bülten ile aranıyormuş.

MAVİ BÜLTENLE ARANIYOR, TÜRKİYE’DEN VATANDAŞLIK ALDI

Mavi bültenle aranıyor ama bizden vatandaşlık almış ve pasaportumuzu taşıyor…

Bizim Türk vatandaşı Amol Awasthi’nin babası, IFFCO Genel Müdürü ve CEO’su baba Awasthi ile Indian Potash Limited (IPL) Genel Müdürü PS Gahlaut’un 2007’den itibaren gübre tedarikçiler tarafından 685 milyar rupi komisyon yani rüşvet ve kara para iddiası ile yargılanıyorlar.” (YAZININ TAMAMI)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx