Van’da ‘Survivor’ formatlı müsabakada 46 genç yarıştı

Van’ın İpekyolu ilçesinde Yüzüncü Yıl Ünivetsitesi ile birlikte spora teşvik aktifliği düzenlendi.

Van Gölü Sahili’nde hazırlanan parkurlarda ‘Survivor’ gibisi ‘Univivor’ yarışı düzenlendi.

Yarışta, 16 yaş ve üzeri 46 genç yarışma, 4’erli kümeler halinde ter döktü. Atletler, dart, tekerlek devirme, puzzle, istikrar tahtası, sürünme üzere yarışlarda, kıyasıya çaba etti.

1’inci ekibe 6 bin TL ödül

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili İhsan Emre Aydın de yarışları izledi. Kuvvetli geçen müsabakalar sonunda 1’inci olan Cennet Kadrosu 6 bin TL’lik mükafatın sahibi oldu. Yarışın 2’ncisi Nurse Star Kadrosu 3 bin, 3’üncülüğü elde eden King Power kadrosu ise bin 500 TL ile ödüllendirildi. Müsabaka sonunda öğrenciler, çalınan müzik eşliğinde halay çekti.

Emeği geçenlere teşekkür etti

​Kaymakam İhsan Emre Aydın, gençleri spora teşvik etmek gayesiyle bu türlü yarışın düzenlendiğini belirterek, “Belediye olarak üniversitemizle birlikte birçok tertibe imza atıyoruz. Tertipte, birlikte, beraberlikte olduğumuz için sayın rektörümüze teşekkür ediyorum. Bu yarışın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışlar 3 gün sürdü

DHA’ya konuşan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ise kuvvetli parkurlarda 3 gün süren yarışların gençlerde büyük bir heyecan yarattığını söyleyerek, “Gayet hoş, keyifli bir bahar şenliği gerçekleştiriyoruz. Univivor da hoş bir renk kattı. Dayanaklarından ötürü Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.