Sarallar operasyonunda ünlü isimler emniyete çağırıldı

İstanbul merkezli 13 vilayette Sarallar cürüm örgütü ve kontaklı oldukları bedellendirilen şüphelilere  yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 119 kuşkulu için ikinci kere uzatma talep edilirken, soruşturmayla ilgili birtakım ünlü isimlerin de emniyete çağırıldığı öğrenildi. 

Emniyete çağırılan ünlü isimler ortasında, müzikçi Aylin Coşkun, oyuncu Necati Şaşmaz, Erkan Petekkaya ve Sinan Engin üzere isimlerin olduğu öğrenildi.

SARALLAR OPERASYONU

Organize Hatalarla Uğraş Şube Müdürlüğü takımları, nitelikli yağma, taammüden yaralama, kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma üzere birçok suça karıştığı belirlenen hata örgütü mensuplarının yakalanması için çalışma yaptı.

Şüpheliler tarafından kullanılan adresleri belirleyen polis, İstanbul merkez olmak üzere 13 vilayette eş vakitli baskınlar düzenledi.

Operasyonda, 117 kuşkulu gözaltına alınırken, 46 ruhsatsız tabanca, 55 şarjör, 6 av tüfeği, kalem halinde suikast silahı, bin fişek, çelik yelek ile çok sayıda çek, senet, dijital materyal, 900 bin dolar ve 413 bin avro ele geçirildi.

Operasyon kapsamında yakalanan şüphelilerin Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine getirildiği ve süreçlerinin sürdüğü bildirildi.

KAYNAK: DHA