Saadet Partisi’nde Tunç Soyer’i eleştiren ilçe lideri vazifeden alındı

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İzmir’in 9 Eylül kurtuluş yıl dönümü merasiminde yaptığı konuşmasıyla tartışma konusu oldu.

Konuşmasında, “100 yıl evvel bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, bayanları ve çocukları hiç düşünmediler. Yalnızca saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar.” ifadelerini kullanan Tunç Soyer’e reaksiyon gösterildi.

Saadet Partisi’nden Soyer’e eleştiri

Soyer’e gelen yansılardan biri de altılı masanın ortağı Saadet Partisi’nden oldu.

Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Lideri Emre Ustaosmanoğlu, Tunç Soyer’in sözlerini eleştirdi.

“Bu millet 9 Eylül’de Tunç Soyer’in dedelerini nasıl denize döktüyse bu zihniyeti de denize dökecektir” diyen Ustaosmanoğlu, Soyer’e yönelik şunları söyledi:

“Bir kaç kişi bir ortaya gelince içindeki canavarı hortlatan, Osmanlı’nın ulu tarihine ve ecdadımıza hakaret eden. Bu toprakların kıymetleriyle uzaktan bile alakası olmayan mason Tunç Soyer ve hesap sorması gereken öncelikle CHP’nin Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Sonrasında aslında bu millet 9 Eylül’de Tunç Soyer’in dedelerini nasıl denize döktüyse bu zihniyeti de denize dökecektir. Unutmayın! Siz bu cumhuriyetin curufusunuz.”

Görevden alındı

Emre Ustaosmanoğlu’nun bu paylaşımının akabinde Saadet Partisi İstanbul Vilayet Başkanlığı’ndan bir atak geldi.

Ustaosmanoğlu’nun vazifesinden alındığı öğrenildi.

Ustaosmanoğlu son paylaşımında ise “Eyüpsultan İlçe Başkanlığı bayrağını değerli ağabeyim Mevlüt Karsavran’a teslim ettik. Hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.