Mustafa Denizli: Kazımcan’ı Galatasaray’a gitmeye mecbur bırakanlar…

Teknik Yönetici Mustafa Denizli, Galatasaray’ın yeni transferi Kazımcan Karataş hakkında açıklamalar yaptı. Eski öğrencisi Kazımcan Karataş’ın mecburiyetten ötürü transfer olduğunu söyleyen Denizli, genç savunmacının yeteneklerinden bahsetti.

Spor Toto 1’inci Lig’e düşen Altay’a 20 milyon TL bonservis bedeli kazandırarak Galatasaray’a transfer olan ve mesleğine Muhteşem Lig’de devam etme bahtı yakalayan Kazımcan Karataş’ın yuvadan uçması kulübün simge isimlerinden Mustafa Denizli’yi hem sevindirdi hem de üzdü.

Altyapısından yetiştiği Altay’da 18 yıl aralıksız forma giydikten sonra futbol mesleğinin son yılını 1983-84 döneminde Galatasaray’da geçiren Mustafa Denizli, 19 yaşındaki Kazımcan’ın transferiyle transferiyle ilgili, “Çok hoş bir şey Kazım ve kulüp ismine. Kazım’ın mecburiyetten gidiyor olması, kulübün içinde bulunduğu kurallardan ötürü gidiyor olması hüzün verici. Yoksa Kazım için çok uygun bir transfer” yorumu yaptı.

“KAZIMCAN BU İLETİSİ DAİMA VERDİ”

Ümit Ulusal Grup forması giyen sol bek Kazımcan Karataş’ın geçen dönem Muhteşem Lig’de Altay formasıyla yıldızını parlatmasında hisse sahibi olan Teknik Yönetici Mustafa Denizli, şu sözleri kullandı:

“Hem çalışkan hem de saha içinde ve dışında ne kadar düzgün bir karakter olduğunu biliyorum. Oynamaya başladığı günden beri daima basamak kaydetti. ‘Ben olmak istiyorum’ diyen gençler vardır. ‘Ben olacağım’ diyen. Kazım bu iletisi veren futbolculardan bir tanesi.”

“BU İŞİN SORUMLUSU MECBUR BIRAKANLAR”

“İnşallah çok başarılı olur. Hem bu hazzı duyar hem de kulübüne sağladı katkı ile huzur içinde olur. Kazım’ın Altay’dan gitmesini mecbur bırakanlar bu işin sorumlusudur.”

Türk futbolunun efsane isimlerinden Mustafa Denizli, genç futbolcunun A Ulusal Grup seviyesine çıkacak kapasitede olduğunu kelamlarına ekledi.