KYK borcu olan öğrencileri ilgilendiren açıklama geldi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, KYK borçları ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara göre, düzenlemenin tamamlandığı ve ne zaman kamuoyu ile paylaşılacağı da belirlendi.

Geçtiğimiz günlerde üniversite öğrencilerinin KYK borçlarına yönelik paylaşımlar sosyal medyada yankı bulmuştu. Türkiye’nin son dönemlerde en çok konuştuğu konulardan biri olan KYK borçlarına yönelik açıklamalar gelmeye devam ediyor.

KYK borcu olan öğrencileri ilgilendiren açıklama geldi!

Türkiye’nin son dönemlerde sık sık konuştuğu meselelerden bir tanesi, Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) alınan öğrenim kredilerinin geri ödeme miktarları oldu. Akaryakıt fiyatlarının ardından gündemden düşmeyen konulardan biri olan KYK borcu geri ödemesi miktarları sosyal medyada yankı buldu.

Üniversiteden mezun olan öğrenciler, özellikle de bu yıl oldukça uçuk kaçık geri ödeme tutarları ile karşı karşıya kaldılar. Bu durum, özellikle de sosyal medyanın gündemine oturdu. Yetkililer konuyla ilgili açıklamalar yapmaya başladılar. Önceki günlerde yaptıkları açıklamalarda çözüm arayışları üzerinde çalıştıklarını söyleyen yetkililerden yeni açıklama geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın KYK borçları ile ilgili yaptığı çalışmayı tamamladığı ifade edildi. Edinilen bilgiler doğruysa Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunacak. Bu esnada KYK borçlarıyla ilgili yapılan düzenleme de kamuoyu ile paylaşılacak. O zamana kadar ise durum belirsizliğini korumaya devam edecek diyebiliriz.