Konutlarını teslim alamayan 60 hak sahibi TOKİ’ye ihtar çekti

Denizli’de iki yıl evvel tamamlanıp teslim edilmesi gereken TOKİ konutlarında 5 blokta çalışmalar uzadı. Hak sahipleri meskenlerinin bu duruma reaksiyon gösterdi. İmali süren konutlarının önünde toplanan vatandaşlar; “Muhatap bulamıyoruz” diye konuştu. 60 hak sahibi TOKİ’ye ihtar çekti.

TOKİ’nin Denizli’de inşa ettiği Karaköy Konutları’nda hak sahiplerinin bir kısmı meskenlerini teslim alamadı. İki etaptan oluşan ve toplamda 2 bin 281 konutun inşa edildiği projede 5 blok yer problemleri nedeniyle tamamlanamadı.

Binaların kaba inşaatları bitmesine karşın yerin güçlendirme çalışmaları uzadı ve iki yıl evvel anahtarlarını alması gereken 60 hak sahibi konutlarına kavuşamadı. Bu süreç boyunca kirada durduklarını, önemli problemler yaşadıklarını söyleyen hak sahipleri sıkıntılarını anlatacak bir muhatap bulamamaktan şikâyet etti.

TOKİ’YE İHTAR ÇEKTİLER

Tamamlanmayan konutların önünde toplanan 60 hak sahibi konutların kontrattan 36 ay sonra kendilerine teslim edilmesi gerektiğini ve binaların tamamlanmadığını gördüklerini belirterek, “36 ay içinde teslim edilecekti. Binalar hala tamamlanmadı. Davet merkezini aradığımızda avukata gidin diyorlar. Kederimizi anlatacak muhatap bulamadık. CİMER’e şikâyet ettik lakin sonuç alamadık. Artık bir avukat aracılığı ile topluca TOKİ’ye ihtar çektik. Konutlarımızın teslim edilmesini bekliyoruz” dedi.

Konutların bir kısmının teslim edildiğini kendilerinin mağdur edildiklerini söyleyen hak sahibi Melek Çam; “Bilgi kirliliği inanılmaz seviyede. Muhatap bulamıyoruz. Burada konutları teslim edilen beşerler var. Bizlerin onlardan ne farkı var? Neden bizler sona bırakıldık?” diye konuştu.

Mağdurlara takviye veren CHP Merkezefendi ilçe eski lideri Sedat Demirci, “Bugün çalışmaya başlansa binalar bir yıldan evvel teslim edilemez. Yurttaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi açısından burada kim yetkili ise vatandaşlarımızla bağlantıya geçsin” sözlerini kullandı.