Kağıthane’de Brezilyalı modele silahlı saldırı: Türkiye’de böyle bir şey yaşadığım için şaşkınım

İstanbul Kağıthane’de kargo teslimatı yapma bahanesiyle iletişim kuran şüpheli, iş yerinin önünde buluştuğu Brezilyalı model Diogo Da Silva Joaquım‘a silahlı saldırıda bulundu. Brezilyalı model, “Türkiye’de böyle bir şey yaşadığım için şaşkınım” dedi.

3 yıl önce İstanbul’a yerleşen Diego Da Silva Joaquım, Mart Çarşamba günü saat 16.45 sıralarında Kağıthane Sultan Selim Mahallesi’nde çalıştığı iş yerinin önünde silahlı saldırıya uğradı.

Diogo Da Silva’ya whatsapp üzerinden yabancı bir numaradan “kargonuz var” şeklinde mesaj geldi. Diogo Da Silva, evde olmadığını iş yerinde olduğunu belirtince numara üzerinden mesaj atan şüpheli, iş yerine kargosunu bırakabileceğini söyledi.

Bunun üzerine Diogo Da Silva, iş yeri adresinin konumunu attı. Bir süre sonra adrese gelen şüpheli, Diogo Da Silva’yı kargosunu alması için dışarı çağırdı. Diogo dışarı çıktığı anda, kafasında kask olan şüpheli silahla art arda ateş etti. Diogo Da Silva, saldırıdan kaçmaya çalışsa da kurşunlardan ikisi bacağına, biri koluna isabet ederek yaralandı.

Brezilyalı model hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastaneden taburcu olan Diogo, daha sonra karakola giderek şikayetçi oldu. Polis ekiplerinin şüpheliyi yakalamak için çalışmaları sürüyor.

“Türkiye’de böyle bir şey yaşadığım için şaşkınım”

Koltuk değnekleri ile evde yaşamını sürdüren Diego Da Silva, “Türkiye’de böyle bir şey yaşadığım için şaşkınım” dedi. Türkiye’yi çok sevdiğini belirten Diego Da Silva, “Türk polisine ve adaletine güvenim tam. Şüphelinin kısa sürede yakalanacağına inanıyorum” diye konuştu.

Brezilyalı modelin silahlı saldırıya uğradığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. Diogo’nun sokağın başına geldiğinde şüphelinin bir anda ateş etmesi sonucu bacağından vurulduğu ve sekerek oradan kaçmaya çalıştığı görüntülere yansıdı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir