İddiaları tutmayan İslam Memiş’ten “Kaybettim” yorumu! Gram altın yatırımcısı yandı

Piyasalarda hareketlilik devam ederken, gram altın 1000 lira altına düşerek yatırımcıya altım fırsatı doğurdu. Piyasa Uzmanı İslam Memiş, daha evvel yaptığı gram altın varsayımında yanıldığını tabir ederek “Kaybettim” yorumunda bulundu.

3 İDDİAYI KAYBETTİ

Eylül ayı için verdiği 3 tezinde kaybettiğini tabir eden Memiş, “Eylül prestijiyle gram altın alamayacaksınız demiştim. Birinci iki iddiayı ben kazanmıştım fakat 3. iddiayı kaybetmiş oldum. Gram altın ekranlarda 973 olsa da hür piyasalarda 998 lira düzeyinden süreç gerçekleştirmeye devam ediyor.” dedi.

DOLAR GRAM ALTINI KURTARDI

Dolar kurunun gram altını kurtardığını söyleyen Memiş, “Bugün 1654’e kadar sert çekilme gördük. 1640-1610 takviye düzeyi. Haliyle gram altın 1000 liranın altına sarktı. Aslında dolar kuru bir ölçü gram altının kurtarıcısı oldu, daha sert satışlar da görebilirdik.” sözlerini kullandı.

KORKU VE PANİK SATIŞI

Korku ve panikle satış yapanları uyaran İslam Memiş, “Altın ve gümüş şu anda dolar sahiplerine ucuz. Doların sahipleri bedavadan altın ve gümüşü topluyor. Doların sahipleri pahalı ve hudutlu varlıkları ucuza topladıkları için içeride gram altın ve gram gümüş yatırımcısı da endişe ve panikle satış yapıyor. Ben bunu garipserim. Bütün merkez bankaları rezervlerini artırmaya devam ediyor. Son 20 yıldır gram altın yatırımcısına kazandırmada 1.’liği elden bırakmadı. Yıla 785 liradan başlayan gram altın TL şu anda 997 lira düzeyinde.” yorumunu yaptı.