Galatasaray Marcao’nun bonservis bedelini açıkladı

Galatasaray, Sevilla’ya transfer olan Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao’dan kazanacağı bonservis bedelini duyurdu. Galatasaray, 2.5 sene içinde Marcao’nun büyük kar elde etmiş oldu.

Galatasaray, Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao’nun transferi konusunda İspanya La Liga gruplarından Sevilla ile muahedeye varmıştı. Galatasaray, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimle, Marcao’dan elde edeceği bonservis bedelini duyurdu.

Sarı-kırmızılı kulübün KAP’a yaptığı açıklama şu halde:

“Profesyonel Futbolcumuz Marcos Do Nascimento Teixeira’nın transferi konusunda Sevilla Football Club, S.A.D. ile mutabakata varılmıştır.

Yapılan mutabakata nazaran Sevilla Football Club, S.A.D., Şirketimize bonuslar ile birlikte 15.000.000 Eur meblağında transfer bedeli ödeyecektir.

Oyuncunun ileride bir öteki kulübe kiralanması ya da satılması durumunda, elde edilecek transfer bedeli karının %10’u ayrıyeten Sevilla Football Club, S.A.D. tarafından Şirketimize ödenecektir.”

DEV KAZANÇ

Galatasaray, 15 Ocak 2019’da Portekiz grubu Chaves’ten transfer ettiği Marcao’dan büyük kar elde etti.

2018-2019 döneminin devre ortasında 4 milyon Euro’ya alınan Brezilyalı futbolcu, 2.5 dönem sonra 3 katından fazla bir sayıya Sevilla’ya satıldı. Galatasaray’ın Marcao’dan elde edeceği gelir, sonraki satış bedelinden elde edilecek karla daha da artabilir.

Galatasaray ayrıyeten yeni dönem öncesi yapacağı transferler için değerli bir kaynak yaratmış oldu.

Marcao için bir veda bildirisi paylaşan Galatasaray Kulübü, “Şanlı Galatasaray formasıyla 3 kupa kazanan, alana her maç yüreğini koyan, ekibine kaptanlık yapan, yeri geldiğinde bataklığa dönmüş penaltı noktasını elleriyle temizleyen Marcos do Nascimento Teixeira. Yolun açık olsun. Her şey için teşekkürler” tabirlerini kullandı.