Fenerbahçe’nin istediği Pablo Mari için Monza devrede

Fenerbahçe’de yeni dönem takım çalışmaları kapsamında transfer harekatı tüm süratiyle devam ediyor.

Kadrosunu Lincoln Henrique, Bruma, Emre Mor, Tiago Çukur, Jashua King, Willian Arao, Joao Pedro, Gustavo Henrique ve Luan Peres ile güçlendiren sarı-lacivertlilerde gayede defans transferi var.

Atilla Szalai’nin kadrodan ayrılma ihtimaline rağmen stoper bölgesine destek yapacak olan Fenerbahçe’nin listesinde bulunan Pablo Mari’de bir transfer gelişmesi yaşandı.

Berlusconi talip oldu

Tutto Mercato isimli sitedeki habere nazaran; Fenerbahçe’nin, takımına katmak için görüşmelerde bulunduğu Arsenal oyuncusu Pablo Mari’ye Berlusconi’nin kulübü Monza’nın talip olduğu belirtildi.

Geride bıraktığımız dönemde Udinese’de forma giyen İspanyol futbolcuyu, Serie A takımının transfer etmek için görüşmelere başladığı tez edildi. Mesleğine RCD Mallorca’da başlayan 28 yaşındaki stoperin 5 milyon euro yeni piyasa pahası bulunmakta.

Kulübün koşulları ağır

Monza’nın sahibi Silvio Berlusconi, transfer edeceği futbolcular için kimi fizikî ihtiyaçlarını ortaya koymuştu.

Buna nazaran Monza’ya transfer olan bir futbolcunun İtalyanca bilmesi gerekli. Gruba katılan oyuncunun dövme, küpe ve sakalının olmaması saçlarının ise gerçek formda şekillendirilmesi gerekiyor aksi taktirde Monza oyuncuyu transfer etmiyor.