Dele Alli, Beşiktaş yolunda! Transfer için gözler ’10’da…

Beşiktaş, İngiliz futbolcu Dele Alli’yi takımına katmak için düğmeye bastı. Siyah-beyazlılar, Everton ile satın alma opsiyonuyla kiralama konusunda anlaşırken 26 yaşındaki oyuncunun kararı bekleniyor.

Beşiktaş, aradığı 10 numarayı İngiltere’de buldu. Siyah-beyazlılar, Dele Alli için kulübü Everton’la satın alma opsiyonuyla kiralamak için el sıkıştı.

Kartal’ın kararını vermesi konusunda haber beklediği deneyimli oyuncunun da “Evet” demesi bekleniyor. İdare, futbolcuyu ikna etmek için görüşmelere devam ediyor. Beşiktaş’ın Alli’nin transferini Cuma gününe kadar tamamlamak için çalışmalarını ağır biçimde sürdürdüğü öğrenildi.

DELE ALLI 7 MAÇ DAHA OYNARSA…

Everton’ın, geçen ocak ayında bedelsiz transfer ettiği Dele Alli’nin 20 maçta forma giymesi durumunda eski kulübü Tottenham’a mutabakat gereği 12 milyon euro ödemesi gerekiyor. Fakat büyük mali kriz geçiren Everton, şu ana kadar 13 müsabakada oynayan İngiliz futbolcuyu, bu yüzden elden çıkarmak istiyor. Beşiktaş ise 26 yaşındaki oyuncuyu kiralayıp akabinde yıldızını parlatarak bonservisini almayı hedefliyor.

WELINTON KALDI

Geçenhafta El İttifak ile anlaşan Welinton’a transfer müsaadesi çıkmadı. Teknik Yönetici Valerien Ismael’in 33 yaşındaki futbolcuya “Bir yıl daha bu grupta seni görmek istiyorum” dediği bildirildi. Akabinde Ceyhun Çıkarı ile de görüşen Brezilyalı stoperin siyah-beyazlılarda kalmaya ikna olduğu bildirildi.