Dayakçı kocasını keser sapıyla dövüp bıçakladı

Adana’da bir bayan kendisini dövdüğünü öne sürdüğü eşine saldırdı.

Edinilen bilgiye nazaran olay, dün saat 05.30 sıralarında Seyhan ilçesi Gürselpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran İstek P. (28), eşi Hacı P. ile (32) içki içtiği ve daima konuta alkol alıp kendisini dövdüğü için sık sık tartışmaya başladı.

Hacı P., evvelki gün içki içtikten sonra sarhoş olup, konuta dönünce eşi ile yeniden tartıştı. İstek P. eşinden tekrar şiddet görünce, bahçedeki keserin sapıyla Hacı P.’yi dövdü. Daha sonra İstek P., bıçakla eşi Hacı P.’yi bacağından yaraladı.

Yaralı halde konutu terk eden Hacı P., yaklaşık 500 metre uzaklıktaki Şehit Mustafa Sarı Polis Merkezi’ne giderek yardım istedi. Polis takımının durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirmesi üzerine Hacı P., ambulans ile Çukurova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

GÖZALTINA ALINDI

Meskene giden takımlar ise kuşkulu Dilek P.’yi gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen Dilek P. sözünde, eşinin daima meskene sarhoş geldiğini ve kendisini dövdüğünü öne sürdü.

Polis merkezindeki süreçleri tamamlanan İstek P., adliyeye sevk edildi. Hastanedeki tedavisi süren Hacı P.’nin ise durumunun uygun olduğu öğrenildi.