CHP’li Başarır: Ulusal kıymetlerimizi yıkmaya çalışanlara inat Atatürk Havaalanı’na ineceğiz

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda seçim bölgesi olan Mersin’de gençlerden oluşan kalabalığa seslendi. Gündemi pahalandıran Başarır, “Milli kıymetlerimizi yıkmaya çalışanlara inat Atatürk Havaalanı’na ineceğiz” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Uzman Başarır, gündeme ait açıklamalarda bulundu. Seçim bölgesi Mersin’de gençlere seslenen Başarır, “Milli kıymetlerimizi yıkmaya çalışanlara inat Atatürk Havaalanı’na ineceğiz” dedi.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÖNÜNDE HÜRMETLE EĞİLİYORUM”

Bugünün bir gurur günü olduğunu tabir eden CHP’li Başarır, “Atamız Samsun’a çıktı. Havza, Amasya, Erzurum, Sivas kongrelerini yaptı. Ya İstiklal Ya Mevt, dedi. Manda ve himaye kabul edilemez, dedi. 1 santim toprağımızı kimselere veremeyiz, dedi. Ve savaştık direndik, bu hoş Cumhuriyeti kurduk. Yetmedi, Egemenlik Kayıtsız ve Kuralsızdır, dedi ve bu kutsal Meclisi açtı. Yetmedi, Uygar Kanun’u çıkardı; bayan, erkek eşittir dedi. Laikliği, Anayasaya karar olarak koydu. Yetmedi, şeker fabrikalarını, limanları, demiryollarını açtı. Bunları, O koca yürekli adam, Mustafa Kemal Atatürk yaptı. O’nun önünde hürmetle eğiliyorum” diye konuştu.

“BU GÜÇ KOŞULLARDA KUTLADIĞIMIZ SON 19 MAYIS OLACAK”

Gençlere güvendiğini lisana getiren CHP’li Başarır, “Şunu herkes bilsin; bu sıkıntı kaidelerde kutladığımız son 19 Mayıs olacak. Ülkemiz, baskı ve zulümlerden, hukuksuzluklardan birinci seçimde arınacak, bundan sonraki Ulusal Bayramlarımızı daha coşkuyla kutlayacağız” tabirlerinde bulundu.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE YAKIŞMAYAN BİRİ VARSA O DA İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’DUR”

Birtakım hadsizlere seslendiğini söz eden CHP’li Başarır, şöyle devam etti:

“Biz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le onur duyarız. İkinci Cumhurbaşkanımız, Lozan’ın kahramanı İsmet İnönü ile gurur duyarız. O’na darbeci diyen bir alçak var. Hepiniz tanıyorsunuz. Bakın, İsmet İnönü ile birlikte hareket eden Ceddimiz, Samsun’a çıktı ve bu vatanı kurtardı.  İsmet Paşaya hakaret eden alçak ise kara para aklayıcısı olan Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağına bindi, ortalarındaki fark bu.

Her fırsatta partimize, ceddimize hakaret eden Süleyman Soylu ve Recep Tayyip Erdoğan diyor ki, neymiş bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk’e yakışmıyormuş. En genç gençlik kolları liderimizden, bugün yaşayan en yaşlı vilayet liderimize kadar biz Ceddimize yakışan bir partiyiz. Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmayan biri varsa o da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dur.”

“SEN HESABINI BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’NE VERİYORSUN”

Bir tane gencimizi hiçbir baskı ve hiçbir hükümran güce teslim etmeyeceklerinin altını çizen CHP’li Başarır, şöyle dedi:

“Ancak Recep Tayyip Erdoğan küme başkanvekilini Birleşik Arap Emirlikleri’ne teslim etti. Daha yeni misyondan aldı Cahit Özkan’ı. Aramızdaki fark bu. Biz yalnızca halktan, 84 milyondan talimat alırız, hesabımızı da onlara veririz. Lakin görüyorum ki sen hesabını Birleşik Arap Emirlikleri’ne veriyorsun. Kümesinin liderini, BAE’yi üzmemek için azlediyorsun, yazıklar olsun sana!”

“SAMSUN’DA BİR UÇAĞA BİNECEĞİZ, ATATÜRK HAVAALANI’NA İNECEĞİZ”

Kimsenin kendilerine milliyetçilik dersi vermeye kalkmaması gerektiğini tabir eden CHP’li Başarır, daha sonra şunları söyledi:

“Bu bayrağa, bu toprağa, Misak-ı Ulusal hudutlarını biz koruruz ve bu ülkeyi bugün yönettiklerini sananlara da tarih dersi veririz. Biz genç kardeşlerimizle onur ve gurur duyuyoruz. Onlarla biz bu ülkede iktidar olacağız. Birinci defa buradan söylüyorum:

Seçimi kazandıktan sonra 81 vilayetteki gençlik kolları liderlerimizle birlikte Samsun’a gideceğiz. Samsun’da bir uçağa bineceğiz, Atatürk Havaalanı’na ineceğiz. Recep Tayyip Erdoğan’a, Süleyman Soylu’ya, ulusal kıymetlerimizi yıkmaya çalışanlara inat Atatürk Havaalanı’na ineceğiz. Yaşasın 19 Mayıs, yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti.”