Çelik: Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca ‘politik dedikoduculuk’ mesleğine geçmiş

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının vakıflar aracılığıyla ABD’ye para kaçırdığı tezleriyle ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını “politik dedikoduculuk” olarak nitelendiren Ömer Çelik, “Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca ‘politik dedikoduculuk’ mesleğine geçmiş. Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık halde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik palavra üretiyor” tabirlerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu’nun esaslı bir partinin genel başkanlığını palavra ve dedikodu merkezine çevirmesini izliyoruz” diyen Çelik şöyle devam etti:

PALAVRA ÜRETMEKLE 6’LI MASANIN ÖNDERİ OLABİLECEK Mİ, GÖRECEĞİZ: Geçen seferki savları hakkında, bilinen bir FETÖ’cü “bunları ben yıllar önce söyledim” diyerek bu tezlerin mülkiyetinin kime ilişkin olduğunu ifşa etmişti. Kılıçdaroğlu politik dedikodu ve palavra üretmek yoluyla 6’lı masanın önderi olma maksadına ulaşabilecek mi göreceğiz. Lakin her savının gerisinden “mutfakta biri var” dedirtmeye devam ediyor.

ARGÜMANLARININ GERİSİNDEN ŞAİBELİ ODAKLAR ÇIKACAK: Kılıçdaroğlu’nun önümüze gerçek siyaset ile çıkmasını bekledik, bunun imkansız olduğunu bir sefer daha gördük. Mülkiyeti karanlık odaklara ilişkin politik dedikodu ve palavralarla varabileceği bir yer yok. Şimdiye kadar olduğu üzere bu tezlerinin gerisinden da şaibeli odaklar çıkacak… Parti genel başkanlığını terkedip, politik dedikoduculuk mesleğine geçişi ile kendisini baş başa bırakıyoruz. (HABER MERKEZİ)