Carlo Ancelotti’den emeklilik kararı

Uefa Harika Kupa’da Eintracht Frankfurt’u 2-0’la geçerek şampiyonluğa uzanan Real Madrid’de Carlo Ancelotti, geleceğine ve kadrosuna ait İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

“Son defa burada çalışıp ayrılmak en iyisi”

Emekliliği ile ilgili gelen soruya Ancelotti “Real Madrid’den ayrıldıktan sonra emekli olacağım. Real Madrid futbolun doruğu. Son defa burada çalışıp ayrılmak en uygunu.” karşılığını verdi. Carlo Ancelotti’nin Real Madrid’le mukavelesi 2024’te sona eriyor.

Real Madrid‘in şu anki takımına ilişkinse İtalyan teknik adam, “Şu andaki takım çok farklı bir düzeyde. Yalnızca teknik değil, tıpkı vakit mütevazı bir takım. Yıldızların bile ayakları yere basıyor.” açıklamasında bulundu.

Avrupa’da yılın en yeterli futbolcusuna verilen Ballon d’Or’u bu yıl Karim Benzema‘nın kazanması gerektiğini söyleyen Ancelotti, “Benzema Ballon d’Or’u hak ediyor. Harikulâde bir dönemi geride bıraktı.” tabirlerini kullandı.


Real Madrid dönemi açıyor

Geçtiğimiz dönem La Liga ve Şampiyonlar Ligi’nde keyifli sona ulaşan İspanyol devi yeni dönemi Almeria deplasmanında açıyor. Yarın oynanacak gayret 23.00’te başlayacak.