Çağlayan’daki torbacıya suçüstü

İstanbul Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Takımlar Amirliğine bağlı Taşınabilir Park timi, geçtiğimiz günlerde devriye misyonunu yaparken, bir şüphelinin uyuşturucu satışı yaptığı ihbarını aldı ve çabucak harekete geçti.

Çağlayan’da takibe başlayan polis, daha evvelce uyuşturucu kullandığı belirlenen İlker D. isimli şahsın, torbacıya gerçek yaklaştığını gördü.

Takımlar, ikilinin ortalarındaki sohbeti dinlemek için park halindeki aracın öbür tarafına saklandı.

“Hazır mı?” diye sordu, suçüstü yakalandı

Torbacı Metehan K. (26) ve İlker D. ortasındaki sohbetin “Hazır mı?” diye başladığını tespit eden polis, torbacı ile uyuşturucu unsur satın alan İlker D.’yi gözaltına aldı.

Yapılan incelemede torbacının emniyette kaydı bulunan Metehan K. isimli şahıs olduğu belirlendi.

Öte yandan uyuşturucu ticareti ve polisin takibi ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Suçüstü yakalanan torbacı tutuklandı

İHA’nın haberine nazaran suçüstü yakalanan torbacı Metehan K.’nin üzerinde çok ölçüde satışa hazır eroin ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği düşünülen bin 200 lira ele geçirdi.

Polis takımları tarafından gözaltına alınan Metehan K., emniyetteki süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkemece “uyuşturucu yahut uyarıcı unsur imal ve ticareti yapmak” hatasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlker D. ise “uyuşturucu unsur kullanmak” hatasından isimli süreç yapılmasının akabinde savcılık talimatıyla hür bırakıldı.