Bu hafta 8 yeni film vizyonda

ZİNDANLAR VE EJDERHALAR – HIRSIZLAR ARASINDAKİ ONUR

Rol play oyunu Dungeons and Dragons’un beyazperde uyarlaması olan yapım, elflerin, hobbitlerin, cücelerin ve insanların yer aldığı bir dünyada geçiyor.

Büyüleyici bir hırsız ve bir grup maceracı, sorunlu işverenleri için basit olacaklarını düşündükleri bir hrsızlık için harekete geçer.

Ancak kayıp bir kalıntının peşine düşen grup, kendilerini bir anda destansı bir soygunun içerisinde bulur. Soygun sırasında beklenmedik olaylar gerçekleştiğinde, işler tehlikeli bir şekilde ters gitmeye başlar.

GİZEMLİ ADA MENÇUNA

Doruk Atasoy, dijital oyun tasarımcısı olan genç bir adamdır.

Son dönemde oyunların bağımlılık yaptığı üzerine artan eleştiriler üzerine Atasoy, çocukların oynayarak da hayatı öğrenebileceğini kanıtlamak ister.

Bu amaçla bir duyuru yapan Atasoy, yeni oyununu seçilecek on çocuk ile birlikte tasarlayacağını bildirir.

Oyunu telefon yerine gerçek dünyada deneyimleyecek olan çocukların, başarısız oldukları zaman oyuna yeniden başlama imkanları olmayacaktır.

Çocuklar için gerçek dünyada hayatta kalmak, sanal dünyada hayatta kalmak kadar kolay olacak mıdır?

MİTAT

Mitat, gece yarısı çalan zilden sonra hayatı değişen bir adamın hikayesini konu ediyor.

Mitat Karaman, evden işe gidip gelen, son derece sıradan bir yaşam süren bir adamdır.

Onun hayatı, bir gece yarısı zilinin çalınmasıyla diyafon düğmesine basıp, apartman kapısını açmasıyla bambaşka bir hal alır.

Kendisini bir anda beklenmedik bir olayın içinde bulan Mitat, başına gelenlerden kurtulmayı başarabilecek midir?

RAHHA

Karısını çok seven bir kral, kendi ölümünden sonra karısının başka bir kral ile birlikte olmasını istememektedir.

Bu durumun gerçekleşmesini önlemek için kral, define cinlerinin atası ve en tehlikelisi olan Rahha‘ya düğününde eşine hediye ettiği bileziği sunarak bir anlaşma yapar.

Anlaşmaya göre kral öldüğünde Rahha kraliçeyi öldürecektir ve bilezik Rahha’ya kalacaktır.

Ancak gerçekten öldüğünde Rahha, yaptıkları anlaşmaya uymaz ve kraliçeye büyü yaparak onu kalesi Azdavaz’a hapseder.

GASP

Eşi Mustafa ve üç çocuğu ile mutlu bir yaşam süren Sema, eşinin kendisini aldattığından şüphelenmeye başlar.

Bunun üzerine Sema, bir büyücüye gidip, eşine büyü yaptırır. Bir süre sonra ise büyücü ölür ve evi artık cinlerin eline geçer. Eski bir ev satın alan Mustafa, ailesiyle birlikte yeni evlerine taşınır.

Ancak çok geçmeden evde bir takım tuhaf olaylar yaşanmaya başlar. Çocukların da duyduğu tuhaf seslerin ardından aile, yaşanılanların cinlerden kaynaklandığından şüphelenir.

Bu sırada cinler Sema’nın bedenini ele geçirir. Mustafa, eşini kurtarmak için yaşlı bir hocadan yardım ister. Hoca, cini Sema’nın bedeninden kurtarmayı başarır ancak cinler bu sefer de hocanın bedenine girer.

SİMÜLASYON

Simülasyon, kendi özgürlüklerini elde etmeye çalışan yapay zekaları durdurmaya çalışan bir ajanın hikayesini konu ediyor.

Faye, kocası Evan’ı bir trafik kazasında kaybeder. Yaşadığı acının üstesinden gelmekte zorlanan Faye, teselliyi kocasının görüntüsünden yaratılan bir android simülasyon olan SIM’de arar.

Ancak SIM ve onun gibi programların asıl amacı, insanlara karşı başkaldırıp kendi özgürlüklerini elde etmektir. SIM ve onların tehlikeli planlarını durdurmakla görevlendirilen Ajan Kessler, kendisini zorlu bir maceranın içinde bulur.

HAYALET SÜİKASTÇI

Hayalet Suikastçı, gizli bir görev sırasında arkadaşı öldürülünce, adaleti sağlamak için gizli operasyona sızan elit bir askerin hikayesini konu ediyor.

Valmora, liderliğindeki özel bir askeri operasyon, bir ajanın zihninin başka bir kişinin vücudunda gizli, ölümcül görevler gerçekleştirmesini sağlayan fütürist mikroçip teknolojisini icat eder.

Ancak bir ajan gizli bir görev sırasında öldürülünce, sorumluyu adalete teslim etmek için eski seçkin bir asker, programa gizlice sızar.

PRODUKTY 24

Moskova banliyösündeki bir bakkal, orada gece gündüz çalışan, tehdit edilen, taciz edilen ve hapse atılan Özbek “çalışanlar” için karanlığın kalbidir.

Bakkalda canını dişine takarak çalışan Muhabbet ve diğer çalışanlar, emeklerinin karşılığını alamaz. Yeni doğan oğlunu bakkalın sahibinin elinden alması, Muhabbet’in canına tak ettirir ve özgürlüğünü kazanmak için harekete geçer.

Özgürlüğünü kazanıp, diğerlerini de kurtarmayı başaran Muhabbet, Rusya’dan ayrılıp vatanı Özbekistan’a dönmek zorunda kalır. Muhabbet, ne pahasına olursa olsun çocuğunu geri almak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir