Bu 5 Sorun Böbreklerinizde Sorun Olduğunun Sinyalini Veriyor

Böbreklerimiz bedenimizin son derece kıymetli bir kesimidir. Sağlıklı, işleyen böbrekler kanınızdaki toksinleri uzaklaştırır, lakin bundan çok daha fazlasını yaparlar. Ayrıyeten kan basıncınızı düzenler ve kâfi kırmızı kan hücresine ve güçlü kemiklere sahip olmanızı sağlayan hormonlar üretirler. Hayati ehemmiyete sahip olabileceğinden bu 5 belirtiye dikkat edin. Size böbreklerinizde bir sorun olduğunu söyleyebilecek sinyallerin farkında olmak çok kıymetlidir.

BÖBREKLER BEDENDE SÜZGEÇ VAZİFESİ GÖRÜR

Böbrekleriniz bedeninizi detoksifiye eder, bu yüzden onlarda bir sorun olduğunda bu tüm bedeninizi tesirler. Ne yazık ki, böbrek hastalıkları çok yaygındır ve birden fazla vakit yalnızca geç bir kademede keşfedilirler. Böbrekler zati çok fazla hasar görmeden ve sonra esasen çok geç olana kadar ekseriyetle ağrı yahut rahatsızlık hissetmeye başlamazsınız. Bu nedenle, gerçek bir böbrek hasarı olmadan evvel bedeninizin verdiği sinyalleri tanımak kıymetlidir. Bu halde, böbrek yetmezliği yahut önemli böbrek hasarı üzere büyük sorunlar ortaya çıkmadan onu yakalarsınız.BU 5 SORUN BÖBREKLERİNİZDE SORUN OLDUĞUNUN SİNYALİNİ VERİYOR

Düzgün çalışan böbrekler bedeninizin ‘koşmasını’ sağlar. Böbrek meseleleri beraberinde çok büyük sıhhat riskleri getirebilir, bu yüzden çok dikkatli olun! Aşağıdaki sinyaller böbreklerinizde bir sorun olabileceğini gösterebilir. İşte o sinyaller;

  1. İdrarınızdaki değişiklikler: Sıhhatiniz hakkında size düşündüğünüzden daha fazlasını anlatabileceğinden, idrarınıza her vakit dikkat edin. Böbrek sorunlarının en yaygın ve erken belirtileri köpüklü idrar, koyu renkli idrar, gece daha sık idrara çıkmak zorunda kalma, idrar sıklığında ve ölçüsünde değişiklik yahut idrar yaparken baskı hissetmedir.
  2. Yorgunluk: Sağlıklı böbrekler, uygun ölçüde kırmızı kan hücresine sahip olmanızı sağlar ve bunlar da kanınızda kâfi oksijen olmasını sağlar. Bu nedenle, bu durumda oksijen eksikliği olduğu için yorgunluk böbrek sorunlarının bir göstergesi olabilir.
  3. Nefes darlığı: Bu çoklukla böbrek sorunlarıyla de bağlıdır, ayrıyeten çok az kırmızı kan hücresi bulunmasının neden olduğu oksijen eksikliğinden kaynaklanır.
  4. Cilt problemleri: Böbrekler kanınızı detoksifiye eder, bu nedenle bu hakikat yapılmadığında toksinler birikmeye başlar. Bu, döküntülere ve kaşıntıya neden olabilir.
  5. Ağız kokusu: Bu tıpkı vakitte kanınızdaki toksinlerin birikmesiyle de ilgilidir.