Ankara merkezli FETÖ soruşturmasında 53 gözaltı kararı

Ankara’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) vilayet çaba kapsamında çalışmalar devam ediyor.

Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Hataları Soruşturma Ofisi, FETÖ’nün kamu mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma başlattı.

53 kuşkulu hakkında gözaltı kararı verildi

Örgüt mahrem imamlarıyla operasyonel GSM çizgi irtibatı olan ve haklarında örgüt üyelik ve iltisaklarını gösteren şahit beyanı, tabir, ankesör/ardışık/ periyodik arama, ByLock üzere çeşitli kanıtlar elde edilen 21’i misyonda, 1’i istifa, 31’i ihraç olmak üzere toplam 53 kuşkulu hakkında gözaltı kararı verildi.

Ayrıyeten, Ankara merkezli 16 vilayette, 24 Mayıs 2022 tarihinden itibaren eş vakitli operasyon yapılması kararlaştırıldı.

Şüphelilerin yakalanmasına ve Cumhuriyet Başsavcılığına sevklerine yönelik süreçlere Ankara Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Gayret Şube Müdürlüğü gruplarınca devam edildiği bildirildi.

TSK mahrem yapılanmasına operasyon

Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY’nin Kara Kuvvetleri Komutanlığını gaye alıp içerisinde yuvalanan ve ‘mahrem hizmetler’ olarak isimlendirilen yapılanmasına ait, iltisakı ve irtibatı olduğu anlaşılan, 21 kuşkulu hakkında Ankara merkezli 6 vilayette gözaltı kararı verildi.