Ahmet Ağaoğlu açıkladı: 1 transfer daha yapacağız

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, fikstür çekimini kıymetlendirdi. İstanbulspor uğraşının ligin birinci haftasında, Play-Off öncesinde değerli bir imtihan olacağını söyleyen Ağaoğlu, transferde de sadece 1 oyuncu daha alacaklarını söyledi.

Spor Toto Harika Lig 2022-2023 dönemi fikstürü Riva Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde çekilirken, kura çekiminin akabinde Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

2022-2023 döneminin tüm ekiplere iyi olmasını dileyerek kelamlarına başlayan Ağaoğlu, “Bütün liglerimizde gayret eden gruplarımıza güzel uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah çaba düzeyini yüksek olduğu, futbolun marka bedeline paha katacak bir dönemi yaşarız daima birlikte. Bütün futbolcularımıza sağlıklı ve başarılı bir dönem diliyorum. Sakatlıktan uzak, performanslarının üst seviyede olacağı bir dönem olsun. Birinci maçımızı deplasmanda İstanbulspor ile oynayacağız. Ligin yeni grubu ancak ligin en esaslı ekiplerinden birisi. Harika Lig’deki birinci maçlarını bir evvelki dönemin şampiyonu Trabzonspor ile oynayacaklar. O denli ümit ediyorum ki bizim açımızdan da baktığımız vakit yeterli bir maç olacak. Avrupa Kupaları için yapacak olduğumuz hazırlık maçlarının akabinde kendimizi çok daha güzel test edebileceğimiz, çaba düzeyinin yüksek olacağı bir maç olacak. Trabzonspor açısından, Play-Off maçları öncesinde kendimizi test edeceğimiz en önemli sınavımız” açıklamasını yaptı.

1 STOPER DAHA GELECEK

Transfer konusunda da konuşan Ağaoğlu, “İki hafta evvel de söz ettim, hocamızın talepleri doğrultusunda istediği 6 mevki için transfer çalışmalarını sürdürdük ve 5 mevkiye transfer yaptık. Yalnızca şu anda stoper bölgesi için 3 oyuncuyla görüşmelerimiz devam ediyor. Hocamızın birinci planda bizden talepleri bu doğrultudaydı. Kamuoyunda çokça isim geçiyor. Farklı isimler de geçiyor. farklı mevkiler de geçiyor. Fakat herkesin işini şöyle kolaylaştıralım. Takımınızda bulunduracağınız azamî yabancı sayısı 14. Bunu üstten aşağıya saydığımız vakit ayrılacak olan yabancı futbolcularımızı da göz önünde bulundurduğumuzda takıma yalnızca ve yalnızca 1 yabancı oyuncu dahil edebileceğiz. Genç oyuncu olarak 3-4 oyuncu katma bahtımız var. Federasyonun yayınlamış olduğu son transfer talimatı uyarınca. Özet olarak şunu söyleyeyim. Şu anda bizim bir yabancı oyuncu transfer etme hakkımız var. Onun için sol tarafa şu oyuncu, sağ tarafa şu oyuncu, forvete de bir oyuncu, orta alana da iki oyuncu almıyoruz. Yok bu türlü bir şey. Yalnızca bir mevkide 3 adayla görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

“İLK 11’İMİZDEN YALNIZCA 1 İSİM GİTTİ”

Trezeguet ile kontrat imzaladığını da hatırlatan Ahmet Ağaoğlu, “Sözleşmesini bugün imzaladık. Güzel uğurlu olsun. Esasen mevcut birinci 11’imizden yalnızca Nwakaeme’nin ayrıldığını biliyorsunuz. Onun yerine kiralık olarak Puchacz vardı ve yerine Eren geldi. Sağ beke Larsen’i aldık, orta alana Doğucan’ı aldık. Geçen sene takımımıza kattığımız genç alternatif oyuncularımız var ve sol kanada da bugün Trezeguet transferini yaptık. Sağ stoper mevkisi için yapılacak olan bir transferimiz var. Bunu bu biçimde anlatmamdaki gaye sizlerin işini kolaylaştırmak” diyerek kelamlarını tamamladı.