39 ilçe liderinden Kaftancıoğlu açıklaması

Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliğinin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürülmesiyle ilgili CHP’nin İstanbul’daki 39 ilçe lideri ortak açıklama yaptı.

CHP’nin İstanbul’da 39 ilçe lideri, Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliğinin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürülmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, Kaftancıoğlu önderliğinde çalışılmaya devam edileceği vurgulandı.

39 ilçe liderinin yaptığı ortak açıklama şu formda:

“HER GEÇEN GÜN YARGI DAHA FAZLA ARAÇSALLAŞIYOR”

*Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın İstanbul Vilayet Liderimiz Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun üyeliğinin düşürülmesi tarafındaki bildirimi, Türkiye’nin içinde bulunduğu haksızlık ve hukuksuzlukların geldiği noktanın son örneğidir.

*Genel Liderimiz Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun tam 5 yıl evvel hak-hukuk-adalet şiarı ile başlattığı büyük Adalet Yürüyüşü’nün yıl dönümünde görüyor ve biliyoruz ki Türkiye; her geçen gün yargının daha da fazla araçsallaştırıldığı bir süreç yaşamaktadır.

*İktidar; kendisine tehdit olarak gördüğü tüm toplum bölümlerini ve bireyleri yargı sopası ile yola getireceğini zannetmektedir. Dr. Canan Kaftancıoğlu’na yönelik başlatılan yargı süreci ve ortaya konulan sonuçları başından bu yana tam manasıyla kozmik hukuk normlarının dışındadır.

*Tüm vatandaşlarımız bilmektedir ki, bu hukuksuz sürecin temel sorumlusu AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siyaseti kendi mağduriyeti üzerinden inşa eden Recep Tayyip Erdoğan bilmeli ve anlamalıdır ki, Cumhuriyet Halk Partililer savaş meydanlarında kurulmuş bir partinin mensubudur. Üyelikleri bir inanç, yürek ve emek işidir; sade bir üyelik kaydına indirgenemez.

“PARTİMİZİN VİLAYET LİDERİ NE OLURSA OLSUN CANAN KAFTANCIOĞLU’DUR”

*Dr. Canan Kaftancıoğlu, yaratılmış ve tarafımıza iletilmiş sonuç ne olursa olsun, partimizin İstanbul Vilayet Başkanı’dır. İstanbul’un nefes almasına, İstanbulluların geleceğe umutla bakmasına neden olan siyasi performansının, kimilerinin korkusu olması olağandır. Lakin kaygının ecele yararı yoktur. İstanbul’da ve Türkiye’nin dört bir yanında iktidarlarını kaybeden, ülkenin soyulmasına, talan edilmesine, haksızlık ve hukuksuzluklarla insanlarımızın umudunun çalınmasına neden olanların korkusu olmaya devam edecektir.

*Türkiye bu iktidara mahkûm değildir! Ülkenin gerçek sıkıntıları olan yoksulluk, işsizlik, eşitsizlik, haksızlık ve hukuksuzlukların tahlili için biz varız.

*Ülkenin geleceğinden korkulu gençlerimiz, her gün ömür alanı daraltılan bayanlarımız, emeği sömürülerek açlığa mahkûm edilen işçilerimiz, insanca bir ömür için çalışacak bir iş bulamayan işsizlerimiz, yoksulluğa mahkûm emeklilerimiz; memnun, huzurlu, refah içinde bir ülke için bize katılın.

“KAFTANCIOĞLU ÖNDERLİĞİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

*İstanbul’un 39 ilçe lideri olarak buradan söylüyoruz ki; İstanbul Vilayet Liderimiz Canan Kaftancıoğlu’nun önderliğinde, İstanbul’un her sokağında, her köşesinde, her yerinde, halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Hali hazırda başlatmış olduğumuz hane ziyaretleri ile halkımız ile buluşmaya devam edeceğiz. Genel Liderimizin daveti ile bize katılan üyelerimizin sayısını arttırmaya devam edeceğiz.

*Cumhuriyetin ikinci yüzyılında, ulu başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği maksada gerçek azim ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Geliyor Gelmekte Olan!